Sterowniki (Stacje lokalne) MIC1002/MIC1003

Iskrobezpieczne programowalne sterowniki przeznaczone do pracy autonomicznej lub jako stacje lokalne w sieci PROFIBUS

Zestaw sterowników iskrobezpiecznych przeznaczonych do monitorowania procesów i sterowania w podziemiach kopalń, komponowany z różnych modułów w zależności od potrzeb użytkownika.

Architektura sterowników jest utworzona wokół programowalnego modułu centralnego. Jest on połączony z modułami wejść/wyjść magistralą danych, która może być wydłużona do kilkuset metrów, umożliwiając budowę zestawu rozproszonego.

Moduł centralny jest wyposażony w porty szeregowe oraz łącza światłowodowe, wykorzystywane w przypadku zastosowania sterowników jako stacji lokalnych w układzie „master-slave”. Moduły centralne są programowane off-line na komputerze PC.

Każdy moduł wejścia/wyjścia posiada 8 wejść lub wyjść. Maksymalna liczba modułów w jednym sterowniku jest ograniczona do 30 (240 wejść i/lub wyjść). W zależności od rodzaju modułów zastosowanych w sterownikach są one oznaczone jako MIC1002 lub MIC1003.

STEROWNIK (STACJA LOKALNA)MIC1002
Jednostka jest skomponowana z różnych modułów wejścia/wyjścia, za wyjątkiem wejść analogowych, i jest przeznaczona do pracy
w systemach sterowania sekwencyjnego. Może być wykorzystana jako programowalny sterownik lub jako stacja lokalna podłączona ze stacją centralną ringiem światłowodowym.
Jednostka może być zasilana lokalnie z dowolnego dopuszczonego zasilacza iskrobezpiecznego (np. typu ZVBA) lub z powierzchni z zasilacza MIC8001.

STEROWNIK (STACJA LOKALNA) MIC1003
Jednostka podobna do MIC1002, lecz wyposażona dodatkowo w moduły wejść analogowych. Jest przeznaczona do monitorowania i sterowania jako autonomiczny sterownik lub jako stacja lokalna, np. w systemie MICON 3P.

21_1219137852_c9320b_1_minilogos